Události

Záštita ministra zdravotnictví

Vloženo: před 4 měsíci

Děkujeme ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi za udělení záštity našemu Centru informací pro onkologického pacienta a jeho vzdělávacím aktivitám.
Moc si záštity vážíme a je pro nás velkou motivací.


TISKOVÁ ZPRÁVA
V Praze 15. dubna 2019

MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ UDĚLIL ZÁŠTITU CENTRU INFORMACÍ PRO ONKOLOGICKÉ PACIENTY

Podporu od ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dostalo před časem Centrum informací pro onkologické pacienty - CIOP, které v prostorách FN Motol provozuje obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius. Hlavním posláním centra je poskytovat potřebné informace onkologicky nemocným pacientům.

Projekt CIOP a jeho vzdělávací aktivity se od konce března 2019 mohou pochlubit záštitou, kterou jim udělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „CIOP má za sebou rok a půl svého fungování. Velmi si vážíme podpory ministra Vojtěcha, je to pro nás ocenění naší práce,“ uvedla za zřizovatele Michaela Tůmová, ředitelka Dialogu Jessenius.

CIOP sdružuje odborníky, kteří pomáhají onkologickým pacientům, a to nejen v oblasti zdravotnické, ale i v otázkách psychologického či sociálního charakteru. „Máme zjištěno, že pacienti a jejich nejbližší okolí často bojují nejen se samotnou nemocí, ale i s nedostatkem seriózních informací. U nás mají možnost probrat svou náročnou situaci se zkušenými terapeuty nebo s lidmi, kteří mají sami s rakovinou zkušenost,“ doplnila Michaela Tůmová.

Centrum informací pro onkologické pacienty sídlí v budově nové dětské onkologie pražské Fakultní nemocnice v Motole. Realizuje jej obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius, která se již deset let věnuje právě zlepšení dostupnosti informací pro pacienty s onkologickým onemocněním. K jejím zakladatelům patří i přední česká onkoložka Petra Tesařová.


DIALOG JESSENIUS
Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních, jejich průběhu a léčbě a tím zlepšit komunikaci mezi zdravotníky a pacienty i mezi pacienty a rodinnými příslušníky.
K hlavním projektům patří publikace edukativních DVD pod souhrnným názvem Průvodci onemocněním, která mají pomoci pacientům s onkologickým onemocněním překonávat těžkou životní situaci a připravit je na to, co je při léčbě čeká. Kampaň Ruce na prsa se zaměřuje na osvětu, prevenci a motivaci veřejnosti k zodpovědnému přístupu k vlastnímu zdraví a životu.

Více informací o aktivitách i jednotlivých projektech na www.dialog-jessenius.cz a www.ciop.czKontakt pro média:
Kateřina Martykánová
PR manager
tel: 602 576 870
martykanova@dialog-jessenius.cz

Více o události

Záštita nad semináři o biosimilars

Vloženo: před 7 měsíci

Získali jsme záštitu České asociace sester nad odbornými semináři o biosimilární léčbě v onkologii.

Více o události

Charitativní koncert Štefana Margity

Vloženo: před 9 měsíci

Charitativní koncert na podporu pacientek s rakovinou prsu.

Více o události

Den otevřených dveří

Vloženo: před 1 rokem

Otevíráme dveře Centra informací pro onkologické pacienty a odpovídáme na otázky pacientů i jejich blízkých. Individuální konzultace, představení pacientských organizací a prohlídka CIOP.

Více o události

Pacientská sekce PragueONCO 2018

Vloženo: před 2 roky

Ve dnech 24. až 26. ledna proběhne již 9. ročník pražského mezioborového onkologického kolokvia PragueONCO 2018, jehož součástí je pacientský seminář.

Více o události

Všem děkujeme

Naši partneři